Gilly/pl

From Kerbal Space Program Wiki
< Gilly
Revision as of 00:30, 28 February 2014 by Piotrulos (talk | contribs) (poprawki)
Jump to: navigation, search

Gilly/Data

Gilly jest to bardzo mała asteroida i jest jedynym naturalnym satelitą Eve. Jako że jest najmniejszym i najlżejszym ciałem niebieskim w całym Układzie Słonecznym, Gilly ma najmniejszą grawitację, co czyni lądowanie na niej bardzo trudnym wyczynem, a Kerbalom podczas pobytu poza modułem pozwala na podskoki o wysokości ponad 300 metrów.

Nieplanowane spotkanie z Gilly jest mało prawdopodobne, nawet jeśli trajektoria gracza jest blisko płaszczyzny orbity tego ciała. Jest tak, ponieważ sfera oddziaływania Gilly jest bardzo mała w stosunku do głównej osi orbity — żaden inny obiekt w grze nie ma mniejszej.


Gilly była wcześniej niebezpieczna do lądowania ze względu na zbugowaną detekcję kolizji. Zostało to naprawione w wersji 0.17.1.

Obecnie ciało niebieskie nie posiada żadnych znanych bugów, ale lądowanie dalej jest ogromnym wyzwaniem ze względu na bardzo słabą przyczepność terenu. Zaleca się mieć opanowaną zdolność ręcznego używania RCSów oraz zainstalowany moduł SAS na lądowniku.


Topografia

Topograficzna mapa Gilly.
Powierzchnia Gilly jest bardzo dynamiczna i nierówna, posiada wiele stromych stoków i obszarów płaskich. Gilly jest drugi co do masy oraz grawitacji, tylko jest nieco bardziej masywna niż księżyc Joola Pol). Ze względu na jego maleńką siłę grawitacyjną i masę, nie ma atmosfery. Gilly jest również bogaty węgiel, co nadaje mu szary kolor.

Układy Odniesienia

Gilly/RefFrames

Galeria

Zmiany

0.17.1
  • Poprawiona detekcja kolizji
0.17
  • Dodano do gry