J-X4 "Whiplash" Turbo Ramjet Engine/pl

From Kerbal Space Program Wiki
Jump to: navigation, search

Template:Partbox

TurboJet Engine (Silnik turboodrzutowy) napędzany powietrzem silnik wymagający paliwa ze zbiorników. Nie zużywają utleniacza, więc stosowanie zbiorników paliwa rakietowego jest marnotrawstwem.

Użycie

Silnik Turboodrzutowy pobiera tlen z atmosfery, dzięki czemu zbiorniki pokładowe mogą przenosić więcej paliwa. Czyni je to znacznie oszczędniejszymi niż silniki rakietowe. Silnik może się zadławić jeżeli pojazd leci na wysokości ponad 16 km. lub jeżeli silnik działa na niskich obrotach (nie zasysa wystarczająco dużo tlenu). Ponadto turbina silnika potrzebuje czasu do zmiany obrotów, przez co w przeciwieństwie do silników rakietowych nie reagują natychmiast na zmianę ustawienia przepustnicy.

Silnik Turboodrzutowy produkuje więcej ciągu w przeciwieństwie to podstawowego silnika, ale ma znacznie mniejszy impuls właściwy na niskich wysokościach.

Opis

Standardowy silnik. Model ten wykorzystuje szereg wirujących łopat umożliwiający ograniczone wektorowwanie. Będzie działać wydajnie w cieńszej warstwie atmosfery, ze względu na wysoką wydajność wlotów powietrza.

C7 Aerospace Division

Stworzone przez: C. Jenkins

Zmiany

0.15
  • Dodano do gry