Moho/cs

From Kerbal Space Program Wiki
< Moho
Revision as of 20:18, 10 June 2013 by Fyzzi (talk | contribs) (Complete translation)
Jump to: navigation, search

Moho/Data

Moho je nejvnitřnější planeta systému okolo hvězdy Kerbol. Je to herní analog pro planetu Merkur. Je podobná planetám Dres a Eeloo v tom, že nemá žádnou atmosféru a ani měsíce. Od verze 0.18 nemá dále vázanou rotaci vzhledem ke Kerbolu..

Okolo Kerbolu obíhá po mírně skloněné excentrické dráze, která jeho dosažení činí těžším. Také nemá žádnou atmosféru vhodnou pro atmosférické brždění nebo měsíc, umožňující snížení rychlosti díky gravitační asistenci. Díky tomu je těžké zastavit, poté co se k planetě dostanete. Z těchto důvodů je cesta na Moho velká výzva.

Topografie

Povrch Moho je členěn mezi světle hnědé pohoří a tmavě hnědé Marie. Je hojně posetý krátery, ale nejspíše vzhledem k erozi ne více než měsíce Kerbinu a Joolu. Kvůli nepřítomnosti atmosféry je hlavním podezřelým z eroze vulkanismus. Je pravděpodobné, že Moho prochází vulkanickými obdobými vyvolanými gravitačním třením s Kerbolem. Fakt, že toto probíhá periodicky, v geologické časové škále, je podložen tím, že z planety Moho byl ve verzi 0.18 odstraněn vulkanismus. Muselo to být objeveno těsně předtím, než přestal být vulkanický. Vulkanismus by vedl k vyplnění kráterů.

Moho má dvě velmi hluboké studny na geografickém severním a jižním pólu o zatím neupřesněné hloubce. Současná analýza a sondy vyslané do kráteru na severním pólu ukázaly, že je hlubší jak 5 km, než sonda narazila na zužující se stěny kaňonu. Je možné, že jsou to vulkanické roury, které jsou v současnosti nečinné. Před předložením definitivní odpovědi jsou potřeba další analýzy.

Statistiky oběžných drah

Mohosynchronní oběžná dráha není možná — byla by zapotřebí výška 0,00 m, což je mimo gravitační dosah planety Moho.

Pro půldenní - semisynchronní oběžnou dráhu (307.75 hodin nebo 1,107,882 sekund) je zapotřebí výška 0,00 m nad planetou Moho s rychlostí 0,00 m/s.

Odkazové rámce

Time warp Minimum Altitude
Any
5× 10 000 m
10× 10 000 m
50× 30 000 m
100× 50 000 m
1 000× 100 000 m
10 000× 200 000 m
100 000× 300 000 m

Protějšek ve sluneční soustavě

Moho je v systému Kerbol analogií k Merkuru.

  • Moho a Merkur mají společný podobný, kráterovitý povrch, podobný většině těles s řídkou nebo žádnou atmosférou. Obě jsou nejbližšími planetami vzhledem k Slunci a žádná z nich nemá přírodní satelit.
  • Oproti Merkuru má Moho hnědý povrch, zatímco Merkur je šedý až tmavě šedý. Merkur má navíc velmi jemnou atmosféru, přičemž Moho nemá žádnou.

Galerie

Změny

0.18
  • Zcela změněný, více kráterovitý povrch.
  • Barva změněna z červené na hnědou.
  • Již nemá žhavou atmosféru.
  • Již nemá vázanou rotaci.
  • Snížena hmotnost.
0.17
  • Prvotní uveřejnění

Poznámky