'Drill-O-Matic Junior' Mining Excavator/tr

From Kerbal Space Program Wiki
Jump to: navigation, search
'Drill-O-Matic Junior' Mining Excavator
Parça resmi
tarafından
Kerbodyne

Yanal boyut Radial mounted
Maliyet (toplam) 1 000,00 Funds
Kütle (toplam) 0,25 t
Aerodinamik sürtünme 0.2
Azami sıcaklık 2000 K
Volume  ?
Çarpışma toleransı 7 m/sn
Araştırma Advanced science tech.png Advanced Science Tech
Kilit açma bedeli 3 000 Funds
Sürümünden beri 1.0
Parça değerleri MiniDrill.cfg
Gereken elektrik 3 ⚡/sn
This page is an orphan, as no other articles link to it.


'Drill-O-Matic Junior' Maden Kazıcı küçük bir kaynak toplayısıdır -- 'Drill-O-Matic' Maden Kazıcı nın daha küçük bir versiyonudur. Kerballar bu parçayı bir gökcisminin yüzeyinden cevher toplamak için kullanabilirler. Bu matkabın cevher çıkartılabilmesi için bir cevher tankı olan bir araca bağlı olmalıdır.

Kullanım

Toplu ve açık halleri

Drill-O-Matic'in ana kullanım amacı maden çıkarmaktır. Eğer oyuncu, matkabı nominal miktarda cevheri olan bir yüzey alanının üstüne getirirse, ki oyuncu bir alanın cevher zengini olup olmadığını kaynak tarayıcılarını kullanarak öğrenebilir, oyuncu bu matkapla dönüştürücüler kullanarak sıvı yakıta, oksitleyiciye veya tek terkipli yakıta dönüştürebileceği cevherleri toplayabilir. Bu versiyon ilk modelinden daha küçük olduğu için, cevher bakımından daha zengin yerlerde kullanılması önerilir.

Bu iş için tasarlanmamış olsa da, matkap bağlı olduğu parçayı kaldırmak için kullanılabilir, ancak bu matkabın devrilmesine veya kırılmasına yol açabilir.

Maden çıkarma oranları

Matkap çalışıyorken, gökcismi tipine, alandaki cevher yoğunluğuna, çekirdek sıcaklığına ve gemideki mühendisin varlığına ve seviyesine bağlı olarak maden çıkartır. Maden çıkarma oranı B·c·T·m denklemindeki değerler:

  • "B" değeri bir uydu veya gezegen yüzeyinde 1.5 cevher/saniye iken asteroidlerde ise 5.0 cevher/saniyedir.
  • "c" değeri %0 ile %100 arasında değişen yerel cevher yoğunluğudur.
  • "T" değeri matkap menüsünde gösterilen termal verim değeridir (500K iken %100, daha yüksek ve düşük sıcaklıklarda ise daha azdır).
  • "m" değeri ise gemideki en yüksek seviyeli mühendisin seviyesine bağlı, aşağıdaki tabloda belirtilen bir katsayıdır:
Seviye Katsayı
Mühendis yok  %5
☆☆☆☆☆  %25
★☆☆☆☆  %45
★★☆☆☆  %65
★★★☆☆  %85
★★★★☆  %105
★★★★★  %125

Matkap B·c değerini "Cevher oranı" ve T·m değerini ise "%X yük" olarak gösterir. Efektif cevher çıkarma oranı bu iki değeri çarparak hesaplanabilir.

Pratik detaylar

Bu parça 50 kW soğutma gerektirir, yoksa hararet yapar ve kendini kapatma moduna girer. Bunun yanında, iki veya üç OX-4L 1x6 Fotovoltaik Panellerin çıktısı kadar elektrik istemesini bekleyebilirsiniz. Çok yuvarlak bir rakam vermek gerekirse, bu matkaplardan birinin saniyede 0.01 cevher çıkarabilir.

Matkabın "arkaplanda" çalışması için (yani cevher çıkarmak için onu izliyor olmak zorunda olmamak için), en az 6 saat yalnız bırakmalısınız. Eğer 6 saatten daha kısa bir süre geçtikten sonra araca geri gelirseniz, matkap durur.

Ürün açıklaması

Popüler Drill-O-Matic'in daha küçük bir versiyonu olan bu matkap, değerli kaynakları gezegenlerin ve asteroidlerin içinden çıkarmak için tasarlanmıştır. Abisinin aksine, bu küçük model en az %2.5 maden oranı olan yerlerde kullanılabilir. Yetenekli bir mühendis ile kullanıldığında daha yüksek verim alabilirsiniz. Bu modüller ideal çalışma sıcaklıklarında en çok verimi verirler ve aşırı hararet oluşması durumunda kendilerini kapatacak sistemlere sahiptirler. Aşırı ısıyı kontrol altına almak için radyatörler kullanabilirsiniz.

Kerbodyne

Değişiklikler

1.0.5
  • İlk Çıkış