FAQ/tr

From Kerbal Space Program Wiki
< FAQ
Jump to: navigation, search

Bu liste, KSP hakkında sıkça sorulan sorular ile onların cevaplarını içermektedir.

Bu sayfaya istediğiniz soruyu yazabilir veya sorulan soruları çekinmeden cevaplayabilirsiniz.

Temel

Kerbal Space Program'ı nereden bulabilirim?

Web sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Demo ve tam sürümü bu web sitesinden bulabilirsiniz. İkinici bir seçenek olarak Steam üzerinden de erişim sağlayabilirsiniz.

Demo ve tam sürümleri arasındaki farklar nelerdir?

Demo, ücretsiz bir sürümdür ve bazı içerikleri içersinde barındırmamaktadır. Demo sürüm size yalnızca, tam sürümdeki parçaların bir kısmını sunmaktadır. Ayrıca Uzay Mekiği Hangarı'nı ve iniş-kalkış pistini kullanmanıza izin vermez. Bunun yanında Kerbin, Mun ve Kerbol dışında da bir gök cismi yoktur. Demo sürüm, kullanışlı bazı özellikleri içermeyen eski bir sürüm üzerine kuruludur. Demo sürümü yalnızca oyun hakkında fikir sahibi olmak ve neye benzediğini görmek için oynayın ve unutmayın oyun bundan çok daha fazlasını içermektedir. Güvenin bana. Kesinlikle buna değer!

Gelecek sürümler için planlanan şeyler nelerdir?

Bunun için Planlanan Özellikler listesini ziyaret edin.

Teknik

Önerilen sistem özellikleri nelerdir?

Bunu için Sistem gereksinimlerini ziyaret edin.

İndirdiğim dosyada problem var!

Eğer "Hasarlı arşiv" gibi bir hata alıyorsanız, bunu anlamı indirme sırasında bir şeylerin yanlış gittiğidir. Aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

  • Tarayıcınız haricindeki tüm indirme programlarınızı devre dışı bırakın. Bu tip programlar indirme dosyaları üzerinde olumsuz etki yaratabilir.
  • Tarayıcınızın geçmişini ve geçici dosyalarını temizleyin.
  • Başka bir tarayıcıdan indirmeyi deneyin.

İndirdiğiniz dosyaların tam olum olmadığını kontrol listesinden kontrol edebilirsiniz. Genellikle dosyaları yeniden indirmek sorunu çözmeye yeter.

Kayıt dosyalarımı ve/veya uzay aracımı yükleyemiyorum!

  • Güncellemeler kayıt dosyalarına ve .craft dosyalarına hasar verebilir ve verecektir. Eğer kayıt dosyası size ait değilse, size gönderen kişiyle aynı sürümü kullanıdığınızdan emin olun. Bunun dışında, çalıştığı en son sürümü tekrar çalıştırmayı deneyin.
  • Kayıt dosyalarınız ve araçlarınızın çalışması için gerekli olan tüm eklentilerin yüklü olduğundan emin olun. Eklentileri forumlardan veya resmi Kerbal SpacePort'dan edinebilirsiniz. Aklınızda bulunsun, bazı eklentiler araçlara ve parçalara zarar vercektir. Özellikle de o parçalar mod paketinden silinmişse. Bu tip bir durum, siz araçlar arası geçiş yapmadığınız sürece belli olmaz. Hatta bu durumlarda aracınız patlayabilir veya parçaları birbirinden kopabilir. Bunların tamamının meydana gelmesindeki sebep, mod paketindeki parçaların olmamayışıdır.
  • KSP'nin asıl dosyalarının bir eklenti tarafından hasara uğratılmadığından veya değiştirilmediğinden emin olun. Böyle bir şüpheniz varsa KSP'yi tekrar yükleyebilirsiniz.
  • ÖNERİ: Her zaman için yedek alın. Oyundan her çıkışınızda, oyunun dosyalarını bir yedek klasörü oluşturup onun içine kopyalayabilirsiniz.

Ana menüde "Kayıtlı Oyuna Devam" tuşuna bastığımda herhangi bir şey olmuyor

Bu genellikle hasarlı kayıt dosyalarından kaynaklanmaktadır. KSP/saves klasörünü açın ve scenarios ve training dışındaki her şeyi başka bir klasöre taşıyın.