Jebediah Kerman/pl

From Kerbal Space Program Wiki
Jump to: navigation, search
Jebediah Kerman
Jebediah Kerman w swoim zwyczajowo radosnym nastroju
Jebediah Kerman w swoim zwyczajowo radosnym nastroju
Zawód: Kerbonautą (Kerbonaut)
Specialisation Pilot
Inne zawody: Manufacturer, Ride Sharer (Właściciel fabryki)
KSC ID#: 0001
Odwaga
Głupota
Twardziel Yes

Jebediah “Jeb” Kerman, #0001 (czyt. Dżebedaja "Dżeb" Kerman) jest kerbonautą, który zawsze będzie pierwszą osobą, która zasiądzie za sterami pierwszej rakiety zrobionej przez gracza. Jest też prawdopodobnie właścicielem Korporacji Zakłady Złomiarskie i Części do Statków Kosmicznych Jebediaha Kermana, producentem zbiorników z paliwem RCS FL-R25 oraz FL-R1, różnych silników rakietowych średniej wielkości - takich jak LV-T30 - oraz części pomocniczych jak np. PPD-10 Hitchhiker Storage Container.

Postać analogiczna dla zarówno Jurija Gagarina, jak i Neila Armstronga, ponieważ w zamyśle twórców gry jest pierwszym Kerbalem wykorzystywanym przez gracza, pojawia się też w wielu historycznych misjach. Jest najsławniejszym przedstawicielem tak zwanej Pierwotnej Trójki, na którą składa się właśnie Jeb oraz Bob i Bill.

Życiorys

Prawdopodobnym powodem, dlaczego on jest pierwszym Kerbalem, który lata twoimi rakietami jest to, że jego korporacja jest złomowiskiem oraz fabryką części do rakiet, co nadaje zły wizerunek jego produktom. Aby udowodnić, że jego części nadają się do użytku, jest zmuszony zgłasza się na ochotnika, który jako pierwszy powierzy im swoje życie. Zazwyczaj kończy się to tragicznie dla Jebediaha z powodu braku doświadczenia gracza przy jego pierwszym locie.

Jebediah, Bob i Bill są trzema Kerbalami noszącymi pomarańczowe skafandry, zamiast normalnych białych (widać to tylko z wnętrza modułu załogowego i z kamer na HUDzie - podczas EVA już mają normalne białe skafandry).

Jako jedyny kerbonauta ma włączony atrybut twardziela (ang. badass). Oznacza to, że prawie niczego się nie boi i zawsze będzie się uśmiechać, nieważne jak pesymistycznie wygląda sytuacja w jakiej się znajduje. Jedyny moment w którym widać przerażenie na jego twarzy jest wtedy, kiedy rakieta w której się znajduje wybucha. Jeśli jednak moduł w którym znajduje się Jebediah przetrwa, w mgnieniu oka wróci z powrotem do swojego normalnego, radosnego nastroju.

W wypadku śmierci lub zaginięcia, Jebediah (oraz Bill i Bob) są po jakimś czasie klonowani przez grę.

Pseudonim Jeb jest główną cząstką nazw wielu modów do gry, jak np. MechJeb.

Galeria