Science mode/pl

From Kerbal Space Program Wiki
Jump to: navigation, search
Science mode
Game ModeSciencemodeicon.png
Name Science
Contracts available No
Strategies available No
Parts unlocked with
Science Points
Yes
Parts paid with Funds No
Reputation to Kerbals No
Since version 0.24

Tryb Naukowy jest jednym z trzech trybów dostępnych w Kerbal Space Program. Jest kompromisem pomiędzy Sandboxem, a Trybem Kariery. Sensem trybu naukowego jest podejmowanie różnorodnych wyzwań naukowych, bez potrzeby "znoszenia ciężaru"1 kontraktów, funduszy czy znacznika reputacji obecnych w trybie kariery. Do wydania wersji 0.24 tryb naukowy znany był jako tryb kariery.

Opis

W przeciwieństwie do trybu Sandbox, budynek Badań i Rozwoju jest otwarty (tak jak w trybie kariery), pozwalając na użycie czujników środowiskowych1 oraz na zbieranie danych. Tak samo, jak w trybie kariery odzyskiwanie bądź przesyłanie danych dodaje punkty naukowe, które mogą zostać wykorzystane później w budynku Badań i Rozwoju do "odkrywania" nowych części.

Ponieważ podczas gry można korzystać tylko z odblokowanych części, każda gra zaczyna się od zestawu startowego. W przeciwieństwie do trybu kariery nowo odkryte części są zupełnie darmowe. Swoje źródło ma to w braku systemu funduszy, braku kontraktów oraz wskaźnika reputacji. W rezultacie budynek Kontroli Misji jest także zamknięty. W związku z brakiem dostępu do budynku Kontroli Misji i Budynku Administracji gracz nie może zdobywać punktów naukowych przychodzących z nimi.

Tryb naukowy poleca się jako dobry sposób na rozpoczęcie gry, jako że jest bardziej "przyjazny" dla początkujących.

W tym trybie statki podstawowe są dostępne podczas gry na poziomie prostym, lub przy zmianie w ustawieniach.

Rozgrywka

Tryb naukowy i kariery mają bardzo podobne fazy gry. Na początku gracz wykonuje niewielkie misje na i wokół Kerbinu w celu zdobycia wystarczającej ilości punktów naukowych, aby odblokować części potrzebne do wypraw na Mün. Drugą fazą są misje na księżycach Kerbinu, podczas których można zebrać kolejne punkty naukowe potrzebne do odblokowania części potrzebnych do misji międzyplanetarnych.

Zobacz również

Przypisy

1. Prawdopodobnie zbyt dosłowne tłumaczenie z angielskiej wersji tego artykułu.