Difference between revisions of "J-X4 "Whiplash" Turbo Ramjet Engine/pl"

From Kerbal Space Program Wiki
Jump to: navigation, search
m (BobBot moved page TurboJet Engine/pl to J-X4 "Whiplash" Turbo Ramjet Engine/pl: Renamed part after update.)
m (Blanked the page)
Line 1: Line 1:
{{:TurboJet Engine/Box}}
 
  
'''TurboJet Engine''' (Silnik turboodrzutowy) napędzany powietrzem silnik wymagający paliwa ze zbiorników. Nie zużywają utleniacza, więc stosowanie zbiorników paliwa rakietowego jest marnotrawstwem.
 
 
== Użycie ==
 
Silnik turboodrzutowy pobiera tlen z atmosfery, dzięki czemu zbiorniki pokładowe mogą przenosić więcej paliwa. Czyni je to znacznie oszczędniejszymi niż silniki rakietowe. Turbina potrzebuje czasu do zmiany obrotów, przez co w przeciwieństwie do silników rakietowych nie reagują natychmiast na zmianę ustawienia przepustnicy.
 
 
Silnik turboodrzutowy produkuje więcej ciągu w przeciwieństwie to podstawowego silnika, ale posiada mniejszy impuls właściwy na niskich wysokościach. Ponadto ten model osiąga pełną moc dopiero na wysokości około 15100m n.p.m. Na poziomie morza dostępne jest tylko 50% ciągu.
 
 
== Opis ==
 
{{Quote
 
|Standardowy silnik. Model ten wykorzystuje szereg wirujących łopat umożliwiający ograniczone wektorowanie. Będzie działać wydajnie w cieńszej warstwie atmosfery, ze względu na wysoką wydajność wlotów powietrza.
 
|C7 Aerospace Division}}
 
 
Stworzone przez: C. Jenkins
 
 
== Zmiany ==
 
;{{Version|0.15|}}
 
* Dodano do gry
 
{{Parts}}
 

Revision as of 18:09, 17 March 2017