Biome/hu
A Kerbal Space Programban a tájegység [biome] egy geográfiai egység az adott égitesten, rendszerint megfelel egyfajta geológiai egységnek mint a hegyek vagy a kráterek. Ez az eredeti angol elnevezés valódi jelentésével éles kontrasztban van. A „biome” - magyaros átiratban: „biom” alapértelmezésben életközösséget jelent, azaz élőlények közössége összefüggő területen, hasonló éghajlati viszonyokkal és hasonló élőlényekkel.
A végrehajtott tudományos tevékenységek eredményei eltérnek a különböző tájegységben, ami több tudománypont begyűjtésere ad lehetőséget a karrier módban, hogy ezzel tovább haladhassunk a felfedezésekkel a technológia fán. A homokozó módban még a kísérletek leírása sem érhető el, ezzel a tájegységeket teljesen lényegtelenné téve.
A területek, amelyek egy adott tájegységhez tartoznak, geográfiailag széttagoltak is lehetnek, de emiatt nem számítanak különböző területnek. Például a különböző kísérletek a Kerbin észak sarkkörének jégsapkáin ugyanazokat a tudományos eredményeket adják, mint a déli jégsapkáén (és egyre megy a tudománypontok szempontjából). Viszont a különböző helyzetekben az eredmények eltérhetnek, mint ahogy "SrfSplashed" (vízre-szállt) és a "SrfLanded" (földre-szállt) esetekben lehetséges a partokon.
Az Égitestek Tájegységei
- Moho: 12 tájegység. Az Ike mellett az egyike annak a két égitestnek amelyiknek különböző északi- és déli-sarki tájegysége van. Az északi sarkon egy nagy „víznyelő” található amelyt csak „Nagy Víznyelőnek” [Northern Sinkhole] neveznek.
- Eve: 7 tájegység, viszont van folyékony „tengere” is, ami némileg megnöveli a lehetséges kísérletek számát.
- Gilly: apró felszínén mindössze 3 tájegységnek jut hely.
- Dres: 8 tájegység.